
Малинський ліцей №1 ім. Ніни Сосніної
Малинської міської ради
Ласкаво просимо!




Контактна інформація:
Адреса: м.Малин, вул. Паркова, 4 Телефон: +38(04133)52158
Email: bestliceumv@gmail.com
Наша сторінка в Facebook
- це найбільший загальноосвітній заклад міста Малина, заклад нового типу з багатою історією та традиціями.
Історія школи починається в далекому 1860 році. Саме в цей час почала діяти церковно-парафіяльна школа в м. Малині.
В 1863 році тут навчалось 11 хлопчиків та троє дівчаток.
У 1862 році у місті організовано сільське однокласне народне училище. Навчання у ньому тривало 2 роки.
З 1902 року Малинське училище стає двокласним.
1909 р. - двокласна парафіяльна школа;
У 1915 році воно реорганізовується у міністерське вище училище.
З приходом до влади більшовиків кардинально змінюється освітня система і у 1920 році на базі церковно-приходської школи та міністерського училища створюється перша Малинська районна трудова семирічна школа, яка згодом була реорганізована у Малинську українську фабрично-заводську семирічну школу.
1933 р. - Малинська зразкова фабрично-заводська десятирічка;
1934 р. - Малинська середня школа №1.
1965 р. - Малинська середня школа №1 ім. Ніни Сосніної.
1971-72 н.р. в навчальний план школи введено виробниче навчання — автосправу.
1999 р. — заклад нового типу - МЗНВК “Школа-ліцей №1 ім. Ніни Сосніної” І-III ступенів.
У період з 1936 по 1941 рік у Малинській середній школі було здійснено 6 випусків. З 1941 по 1943 рік школа не працювала у зв'язку з окупацією і відновила свою роботу лише наприкінці грудня 1943 року. У 1949 році було здано в експлуатацію відбудований центральний корпус школи, який нині називають "математичним", адже саме там розмістилися навчальні кабінети кафедри точних наук після добудови у 1996 році нового чотириповерхового красеня-центрального корпусу школи.
У 1999 році Малинська загальноосвітня школа №1 реорганізована в Малинський загальноосвітній навчально-виховний комплекс "Школа-ліцей №1 імені Ніни Сосніної" І-ІІІ ступенів.
Це дало змогу у повній мірі реалізувати накопичений педагогами школи досвід організації профільного навчання та роботи з обдарованими дітьми, адже саме у школі №1 ще у 1988 році було відкрито перший у місті та районі профільний клас з поглибленим вивченням фізики.
Нині у МЗНВК "Школа-ліцей №1" у окремому корпусі наймолодші школярі здобувають початкову освіту, з 5-го класу запроваджено ранню профілізацію, завдяки якій протягом трьох років учні мають можливість навчатися за програмами математичного, гуманітарного, естетичного профілів, а з 8-го класу логічним продовженням ранньої профілізації є функціонування ліцею за такими профілями навчання: математичний, фізико-математичний, гуманітарний, природничий. Зараз школа налічує більше 800 учнів та більше 70 педагогів.
Учні школи традиційно показують ґрунтовні знання, уміння, здобуваючи численні перемоги у олімпіадах та конкурсах міського, обласного та всеукраїнського рівня. Випускники школи підтверджують високий рівень підготовки, успішно проходячи процедуру ЗНО: школа неодноразово займала верхні щаблі обласного рейтингу шкіл за результатами ЗНО та входила до рейтингу "ТОП 100" Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, а також до рейтингу "200 кращих шкіл України" з таких предметів, як українська мова та література, фізика, хімія, географія, математика та інших.
Зокрема, у 2014 році учні школи показали найкращий результат здачі ЗНО з фізики у Житомирській області, а школа стала третьою серед навчальних закладів Житомирської, Вінницької та Хмельницької областей за результатами здачі ЗНО з цього предмета, а у 2019 році за результатами ЗНО з фізики увійшла до рейтингу "200 кращих шкіл України", зайнявши 75-е місце. Випускники школи-ліцею, як сказано в урочистій обіцянці ліцеїста, продовжують нести славу школи-ліцею за межі школи-ліцею: за межі міста, області і, навіть, України.
З 1997 по 2006 рік завдяки налагодженим зв’язкам з факультетом профорієнтації та післядипломної освіти УДПУ ім..М.П.Драгоманова функціонували педагогічні класи за профілями: українська та англійська мови, математика, інформатика, історія, правознавство, географія, біологія, хімія, початкове навчання, практична психологія, сурдопедагогіка.
У період з 1991 по 2000 рік в школі-ліцеї була відпрацьована система диференційованого підходу до навчально - виховного процесу. Вона поєднувала рівневу зовнішню і внутрішню диференціацію в організації НВП І, II, III ступенів освіти.
З 2000 року школа-ліцей працювала над проблемною темою «Розвиток творчих здібностей учнів на основі системи диференційованого підходу до навчально-виховного процесу». За цей період був здобутий досвід підготовки і проведення різноманітних науково - практичних семінарів, конференцій, які позитивно впливають на самовдосконалення та самореалізацію вчителя: - «Сучасні тенденції у викладанні іноземної мови» - міжнародний семінар для вчителів англійської мови за участю Міжнародного центру освіти та викладача Клайва Мура з Великої Британії (1998);
- «Люблю тебе, моє Полісся, в усій стобарвній повноті»
- міжрегіональний семінар асоціації керівників ВГУ за участю наукових працівників ЖОІППО, ЖДПУ ім..І.Франка (2000р.);
- «Виховання громадянина України»
- науково-практична конференція класних керівників та кураторів ліцейних груп за участю кандидата історичних наук Тимошенка В.І. (2001р);
- «Особистісно орієнтована освіта: теорія і практика»
- міжрегіональний науково-практичний семінар за участю науковців Інституту психології ім.. Г.С. Костюка АПН України, Житомирського ОІППО (2002р.) ;
- «Навчання і компетентність: пошуки сенсу і змісту…»
- семінар керівників шкіл міста та їх заступників (2006 р.);
- «Особистісно-орієнтована психологія і шкільна справа» - міжнародний науково-практичний семінар (2007 р.); - «Роль методичної ради в роботі над проблемною темою закладу» - обласний семінар заступників директорів шкіл альтернативного типу (2007 р); - «Життєва компетентність особистості» - педчитання за участю Єрмакова І.Г., завідувача лабораторії педагогічних інновацій ІПАПН України (2008 р.).
Досить цінним для вчителів є досвід, напрацьований творчими групами з проблем: - перехід від традиційного до особистісно орієнтованого навчання; - впровадження інтерактивних технологій; - організація роботи в парах та групах у початковій школі.
На базі школи-ліцею працювала науково-практична лабораторія гуманізації навчання Інституту психології ім. Т.С. Костюка АПН України.
30 років навчальний заклад очолювала Молодоженя Майя Володимирівна – досвідчений педагог, вмілий організатор і керівник навчально-виховного процесу. З 2012 року директором закладу є Никитчук Лариса Петрівна.